Pojištění vozidel - povinné ručení, havarijní pojištění

1

Zadání údajů

2

Srovnání

3

Detaily smlouvy

4

Shrnutí

5

Platba

Základní informaceÚdaje o vozidle

Technické údaje vozidla uveďte přesně tak jak jsou v jeho technickém průkazu.

ccm
kW


Pojistník

Pojistník je ten, kdo uzavírá smlouvu s pojišťovnou a platí pojistné, obvykle je shodný s provozovatelem vozidla. Níže požadované osobní údaje potřebujeme k výpočtu ceny a kontrole bonusu/malusu.Provozovatel vozidla

Provozovatel je uveden v technickém průkazu vozidla

 


Bonus/malus

Vyberte jakým způsobem zjistíme výši bonusu či malusu na základě průběhu předchozího povinného ručení tohoto pojistníka pro tento druh vozidlaKontaktní údaje

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro informování v souvislosti s touto kalkulací pojištění. Nebudeme vás spamovat.Nebojte se pokračovat v kalkulaci - případnou objednávku a návrh smlouvy můžete bez zaplacení kdykoliv stornovat, zvolit jiný produkt či přepočítat s jinými údaji

Dárek k pojištění

Ke každému sjednanému pojištění s pojistným 500 Kč a více (jednorázové pojistné či první splátka) rozdáváme dárky!


 • USB flash disk (min. 500 Kč)
 • deštník (min. 1000 Kč)
 • PowerCube - multifunkční prodlužovačka s USB nabíječkou (min. 2000 Kč)
 • tablet (min. 6000 Kč)

Podrobnost o dárcích k pojištění

Informace ke sjednání

V tomto kalkulátoru si můžete vytvořit srovnání nabídek povinného ručení a havarijního pojištění pro vaše silniční vozidlo od několika pojišťoven. Případná objednávka je nezávazná až do zaplacení, do té doby můžete kdykoliv kalkulaci přerušit či objednávku stornovat.

Při platbě on-line platební kartou je pojištění sjednáno okamžitě. E-mailem ihned obdržíte pojistou smlouvu, dočasnou zelenou kartu a můžete hned vyrazit na silnice (pokud jste jako počátek pojištění zvolili dnešní den). Originál zelené karty následně obdržíte poštou.

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku. Pouze u havarijního pojištění je potřeba po sjednání absolvovat prohlídku vozidla - buď za vámi přijede pracovník pojišťovny nebo se dostavíte na domluvené místo k provedení kontroly (záleží na podmínkách konkrétního produktu a pojišťovny).

Stav vašeho bonusu/malusu (stanovuje se pro osobu provozovatele vozidla) si sami automaticky zjistíme z evidence ČKP. U nás nepotřebujete mít potvrzení od předchozí pojišťovny.

Pojistné produkty jsou nabízeny společností www.POJISTENI.cz, a.s. na základě platné licence ČNB

Informace k povinnému ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při provozu vozidla na pozemních komunikacích (nebo-li povinné ručení) je pojištění, které musí mít každé vozidlo. Hradí se z něj případné škody, které řidič vozidlem ostatním způsobí. Pojištění kryje škody způsobené na majetku, ale i na zdraví, na ušlém zisku, dále pak účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením, náklady na léčení zraněného.

U nás je možné pojistit osobní automobily, motocykly, užitková a nákladní auta, autobusy, trolejbusy, obytné automobily, přípojná vozidla, traktory, tahače, sanitní vozy (ambulance) i pracovní stroje.

Pojišťujeme vozidla, které jsou určena jak k běžnému použití, tak také taxislužbu, autoškolu, přepravu nebezpečných nákladů (ADR), autopůjčovny, s právem přednosti v jízdě i historická vozidla se zvláštní RZ (veterány).

K samotnému povinnému ručení lze přidat množství dalších připojištění:

 • asistenční služby
 • pojištění skel
 • živelná nebezpečí (krupobití, požár, úder blesku, vichřice, výbuch)
 • úrazové pojištění - buď pouze řidiče anebo všech cestujících (včetně řidiče)
 • poškození nebo zničení zavazadel
 • odcizení celého vozidla
 • střet se zvěří
 • odpovědnost v občanském životě
 • pojištění proti vandalismu

více info o povinném ručení

Informace k havarijnímu pojištění

Havarijní pojištění řeší škody, které sami způsobíte na svém vozidle např. havárií. Dále může krýt odcizení vozidla nebo jeho části, živelná nebezpečí, vandalismus či střet se zvířetem.

U vozidla si sami stanovíte pojistnou částku, která je limitem pojistného plnění (měla by odpovídat obvyklé ceně vozidla - tj. ceně, za jakou byste dané vozidlo v daném stavu, provedení a výbavě pořídili dnes např. z autobazaru). Součástí je vždy určitá spoluúčast.

více info o havarijním pojištění