Pojištění vozidel - povinné ručení, havarijní pojištění

1

Zadání údajů

2

Srovnání

3

Detaily smlouvy

4

Shrnutí

5

Platba

Základní informaceÚdaje o vozidle

Technické údaje vozidla uveďte přesně tak jak jsou v jeho technickém průkazu.

 
 
ccm (cm3)
kW
kg


Pojistník

Pojistník je ten, kdo uzavírá smlouvu s pojišťovnou a platí pojistné, obvykle je shodný s provozovatelem vozidla. Níže požadované osobní údaje potřebujeme k výpočtu ceny a kontrole bonusu/malusu.
vaše RČ potřebujeme pro automatické načtení bonusu/malusu

Provozovatel vozidla

Provozovatel je uveden v TP vozidla. Pokud vůz kupujete, uveďte údaje budoucího provozovatele.

 


Vlastník vozidla

Vlastník je uveden v TP vozidla. Pokud vůz kupujete, uveďte údaje budoucího vlastníka.

Bonus/malus

Vyberte jakým způsobem zjistíme výši bonusu či malusu na základě průběhu předchozího povinného ručení tohoto pojistníka pro tento druh vozidlaSlevový kupón

Pokud máte k dispozici slevový kupón, zadejte níže jeho kódNebojte se pokračovat v kalkulaci - případnou objednávku a návrh smlouvy můžete bez zaplacení kdykoliv stornovat, zvolit jiný produkt či přepočítat s jinými údaji

Zákaznické hodnocení

  4,77 / 5
průměr z 10930 hodnocení

  27.1.2023
Vše proběhlo rychle a bez problémů.
Přemysl A., Praha 4

  27.1.2023
NEMAM
Miloslav Vodička, Dobříš

  25.1.2023
Super, rychle levne
Alena S., Měnín

Informace ke sjednání

V tomto kalkulátoru si můžete vytvořit srovnání nabídek povinného ručení a havarijního pojištění pro vaše silniční vozidlo od několika pojišťoven. Případná objednávka je nezávazná až do zaplacení, do té doby můžete kdykoliv kalkulaci přerušit či objednávku stornovat.

Při platbě on-line platební kartou je pojištění sjednáno okamžitě. E-mailem ihned obdržíte pojistou smlouvu, dočasnou zelenou kartu a můžete hned vyrazit na silnice (pokud jste jako počátek pojištění zvolili dnešní den). Originál zelené karty následně obdržíte poštou.

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku. Pouze u havarijního pojištění je potřeba po sjednání absolvovat prohlídku vozidla - buď za vámi přijede pracovník pojišťovny nebo se dostavíte na domluvené místo k provedení kontroly (záleží na podmínkách konkrétního produktu a pojišťovny).

Stav vašeho bonusu/malusu (stanovuje se pro osobu provozovatele vozidla) si sami automaticky zjistíme z evidence ČKP. U nás nepotřebujete mít potvrzení od předchozí pojišťovny.

Pojistné produkty jsou nabízeny společností www.POJISTENI.cz, a.s. na základě licence ČNB.

Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při provozu vozidla na pozemních komunikacích (nebo-li povinné ručení) je pojištění, které musí mít každé vozidlo. Hradí se z něj případné škody, které řidič vozidlem ostatním způsobí. Pojištění kryje škody způsobené na majetku, ale i na zdraví, na ušlém zisku, dále pak účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením, náklady na léčení zraněného.

U nás je možné pojistit osobní automobily, motocykly, užitková a nákladní auta, autobusy, trolejbusy, obytné automobily, přípojná vozidla, traktory, tahače, sanitní vozy (ambulance) i pracovní stroje. Pojistit lze vozy na benzín, naftu a plyn (či kombinaci). Nově pojišťujeme též některé elektromobily (osobní a užitková).

Pojišťujeme vozidla, které jsou určena jak k běžnému použití, tak také taxislužbu, autoškolu, přepravu nebezpečných nákladů (ADR), autopůjčovny, s právem přednosti v jízdě i historická vozidla se zvláštní RZ (veterány).

K samotnému povinnému ručení lze přidat množství dalších připojištění:

  • asistenční služby
  • pojištění skel
  • živelná nebezpečí (krupobití, požár, úder blesku, vichřice, výbuch)
  • úrazové pojištění - buď pouze řidiče anebo všech cestujících (včetně řidiče)
  • poškození nebo zničení zavazadel
  • odcizení celého vozidla
  • střet se zvěří
  • odpovědnost v občanském životě
  • pojištění proti vandalismu

více info o povinném ručení

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění řeší škody, které sami způsobíte na svém vozidle např. havárií. Dále může krýt odcizení vozidla nebo jeho části, živelná nebezpečí, vandalismus či střet se zvířetem.

U vozidla si sami stanovíte pojistnou částku, která je limitem pojistného plnění (měla by odpovídat obvyklé ceně vozidla - tj. ceně, za jakou byste dané vozidlo v daném stavu, provedení a výbavě pořídili dnes např. z autobazaru). Součástí je vždy určitá spoluúčast.

více info o havarijním pojištění